​GEWERBEABMELDUNG / GEWERBEUMMELDUNG

Wielu przedsiębiorców wyjeżdżających z Polski do Niemiec i rejestrujących tam działalności gospodarczej po powrocie niezwykle często zapomina o jednej bardzo istotnej kwestii, tzn. o wymeldowaniu prowadzonej w Niemczech Gewerbe.

Z reguły o rejestracje działalności oraz całą wymaganą dokumentacje dba biuro, z którym przedsiębiorca podpisał umowę. Jednak często po decyzji by wrócić do Polski zapomina się wydać odpowiednie zlecenie.

Obowiązek wyrejestrowania działalności gospodarczej wynika z §14 GewO (Gewerbeordnung) zgodnie z którym przedsiębiorca ma obowiązek informowania o wszelkich zmianach dotyczących wykonywanej działalności. W kwestii terminów należy pamiętać, że wszelkie zmiany mające wpływ na prowadzenie działalności według wyżej wymienionych przepisów należy zgłaszać bezzwłocznie. Ponad to skutkiem powrotu do Polski bez wyrejestrowania działalności będzie obowiązek rozliczenia, który trzeba będzie spełnić mimo braku dochodów. Brak deklaracji podatkowej w określonym terminie w urzędzie będzie skutkował wezwaniami do rozliczenia a w ostateczności decyzją szacunkową.

GEWERBEUMMELDUNG – nie rzadko spotykają się Państwo z niezadowoleniem usług świadczonych względem prowadzenia Waszej firmy a co za tym idzie Niekompetencja, rutynowe podejście, długi czas oczekiwania na obsługę wraz z uzyskaniem bieżących informacji, niedostępność. Wówczas zaczynamy rozważać zmianę biura obsługi.W gąszczu pytań jak to zrobić by sobie nie zaszkodzić często rezygnujemy z podjęcia takiej decyzji co wiąze się z pogłębiajaca się niewiedza egzystowania Państwa firmy.

 

Odzyskaj podatek eu
Group-73.png

Odzyskaj podatek eu to miejsce, w którym rozliczysz swój podatek dochodowy z Niemiec w kilku prostych krokach. Skontaktuj się z nami a Nasi specjaliści zajmą się Tobą kompleksowo. 

Odzyskaj podatek eu sp. z o.o
Usługi
Usługi